
Krzysztof Kurdyła
@Chris_Kurdyla • 20,758 subscribers
🚀 Space 4.0 👉 Nie panikuj! To tylko kosmos. 🌘 @astrostrategia 🛰️ innowacje // 🛡️ wojsko // 💵 biznes 🕵️♂️ od kosmosu @naukatolubie
Shorts
Videos
1:16
Sensitive content
This media may contain sensitive content.

🇯🇵 🚀 Rakieta Hondy wystartowała, wylądowała i... zawstydziła Europę Parę dni temu koncern Hondy znienacka wrzucił film ich pierwszej rakiety typu hopper, która wykonała spokojny lot, zakończony eleganckim lądowaniem. Szczególnie Europa powinna zwrócić na niego uwagę. 1/13
Krzysztof Kurdyła489,731 просмотров • 1 год назад

🇨🇳 🚀 Chińską rakietę Zhuque-2E dosięga klątwa drugiego stopnia Start-up Landspace, pierwszy na świecie, który doprowadził na orbitę rakietę zasilaną metanem, zalicza drugą porażkę. Zmodyfikowaną 2E dopadł największy problem nowoczesnych rakiet, czyli awaria 2. stopnia. 1/14
Krzysztof Kurdyła236,565 просмотров • 10 месяцев назад

🇷🇺 🛰️ Orbitalne „Pogranicze w ogniu”, rosyjski szpieg leci na orbitę GEO Z oczywistych powodów starty firmowane przez rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne przykuwają uwagę także nad Wisłą. Lot z 19 czerwca z kilku względów jest bardzo ciekawy, a jak bardzo niepokojący? 1/19
Krzysztof Kurdyła195,509 просмотров • 1 год назад

🇨🇳 🛰️ Chińska operacja RPO na GEO. Czy to pierwsza próba tankowania? Firma s2a systems zajmująca się obserwacją orbit wrzuciła poniższy film. Te dwie zbliżające się, a potem podróżujące przez chwilę razem kropki, to chińskie satelity Shijian-21 i 25. Co robiły? 1/10
Krzysztof Kurdyła186,164 просмотров • 1 год назад

🇷🇺✈️ Co tu się wydarzyło? 👀 Wg opisów to dwa rosyjskie Su-25, z których jeden odpalił nagle drugiemu rakietę w ogon. Ciężko, żeby był to friendly fire związany z błędną identyfikacją, raczej awaria uzbrojenia, lub... jak piszą niektórzy za gruby kciuk pilota 😉 1/n
Krzysztof Kurdyła267,537 просмотров • 1 год назад

🇷🇺🛰️ „Rozrabiający” rosyjski satelita szpiegowski rozpada się nad GEO Firma s2a systems zajmująca się monitorowaniem orbit nagrała rozpad rosyjskiego satelity Olymp-1 (Olymp-K). Na ujęciu widzimy jak urządzenie zaczyna rotować, a następnie zaczyna się jego rozpad. 1/8
Krzysztof Kurdyła72,505 просмотров • 4 месяцев назад

🇵🇱🤡 Grzegorza Brauna wybuch nuklearny pod Krakowem, czyli „warsztat” pseudohistoryka Człowiek powinien pisać o kosmosie, ale się nie da. Nie będę Was męczył wszystkimi „tezami naukowymi” tego pana, skupię się na dwu przykładach jak bardzo jego filipki są oderwane od rzeczywistości. Będzie o: 1. wybuchu atomowy pod Krakowem, rzekomo sugerowanym przez prokuratora z Norymbergii, 2. sprytnej manipulacji „publikujcie źródła, bo nie ma - chcę tylko badań”... Ad. 1 W załączonym materiale z rozmowy Brauna z p. Pospieszalskim ten pierwszy demaskuje spiseq, polegający na tym, że nie ma dostępnych protokołów z procesu Norymberskiego, tylko zakłamane opracowania. Otóż są, w sieci, za darmo, na stronie: zdigitalizowane dziesiątki tysięcy protokołów, do wyboru, do koloru. Owocnej lekury panie Grzegorzu... Ad.2 No więc skoro mamy protokoły, to czy jest tam w takim razie fragment o bombie atomowej zabijającej Żydów pod Krakowem? Bomby co do której prokurator rzekomo twierdził, że ma niezbite dowody? Oczywiście że nie. Poniżej tłumaczenie fragmentu przesłuchania Speera dotyczące badań nad nowoczesną bronią. ------ „PROKURATOR: Eksperymenty przeprowadzono z tym gazem, prawda, o ile ci wiesz? SPEER: To mogę ci powiedzieć. Eksperymenty z pewnością musiały być z nim przeprowadzone. P: Kto był odpowiedzialny za eksperymenty z gazami? S: O ile mi wiadomo, był to dział badań i rozwoju OKH w biurze uzbrojenia armii. Nie mogę ci powiedzieć na pewno. P: Przeprowadzono również pewne eksperymenty i pewne badania w zakresie energii atomowej, prawda? S: Niestety, nie zaszliśmy tak daleko, ponieważ najlepsi eksperci, których mieliśmy w badaniach atomowych, wyemigrowali do Ameryki, a to bardzo nas cofnęło w naszych badaniach, więc wciąż potrzebowaliśmy jeszcze roku lub dwóch, aby osiągnąć jakiekolwiek wyniki w rozszczepieniu atomu. P: Polityka wypędzania ludzi, którzy nie zgadzali się z Niemcami, nie przyniosła zbyt dobrych dywidend, prawda? S: Szczególnie w tej sferze była to dla nas wielka wada. P: Teraz mam pewne informacje, które zostały mi oddane do rąk, o eksperymencie, który został przeprowadzony w pobliżu Auschwitz i chciałbym zapytać, czy słyszałeś o tym lub o tym wiedziałeś. Celem eksperymentu było znalezienie szybkiego i kompletnego sposobu na zniszczenie ludzi bez opóźnień i kłopotów ze strzelaniem, gazowaniem i spalaniem, tak jak zostało to przeprowadzone, i to jest eksperyment, jak mi się radzi. Wioska, mała wioska została tymczasowo wzniesiona, z tymczasowymi budynkami, i w niej osadzono około 20 000 Żydów. Za pomocą tej nowo wynalezionej broni rażenia, te 20 000 osób zostało wyeliminowanych niemal natychmiast i w taki sposób, że nie było śladu pozostało z nich; że się rozwinął, wybuchowy rozwinął się, temperatury od 400° do 500° C i zniszczył je bez pozostawiania żadnego śladu. Czy wiesz o tym eksperymencie? S: Nie, i uważam to za całkowicie nieprawdopodobne. Gdybyśmy mieli taką broń w przygotowaniu, wiedziałbym o tym. Ale nie mieliśmy takiej broni. Oczywiste jest, że w wojnie chemicznej po obu stronach podejmowano próby przeprowadzenia badań nad całą bronią, o której można by pomyśleć, ponieważ nie wiadomo było, która strona rozpocznie wojnę chemiczną jako pierwsza. P: Doniesienia o nowej i tajnej broni były przesadzone w celu utrzymania narodu niemieckiego w wojnie? S: Tak było głównie w ostatniej fazie wojny. ----- 400 - 500° C... ciekawa bomba atomowa. Prokurator po prostu zapytał o jedno z doniesień jakie otrzymał, o jakimś nieokreślonym środku masowej zagłady i po zaprzeczeniu Speera, przeszedł do kolejnych tematów. No i tak to właśnie wygląda warsztat historyczny imć Brauna. Pamiętacie rowery na placu Czerwonym?
Krzysztof Kurdyła93,021 просмотров • 11 месяцев назад

🇯🇵🌑Samuraje kontra Księżyc - podejście numer dwa dziś wieczorem Dziś w okolicach 22.00 naszego czasu powinniśmy być świadkami lądowania drugiego egzemplarza japońskiego lądownika księżycowego Hakuto-R firmy iSpace. Resiliance ma zmyć plamę, jak powstała po 1 lądowaniu. 1/11
Krzysztof Kurdyła68,982 просмотров • 1 год назад

🇷🇺 🛰️ Rosyjskie satelity wojskowe robią ostre zamieszanie na orbitach Rosyjska aktywność na orbitach rośnie. Obserwatorzy tacy jak Jonathan McDowell i Dr Marco Langbroek donoszą i o nowych obiektach wypuszczanych przez satelity i o zaskakujących operacjach RPO. Lećmy po kolei. 1/16
Krzysztof Kurdyła61,751 просмотров • 1 год назад

🇵🇱 🇫🇮 🛰️ Iceye Gen4 zmierza osiągami w kierunku legendarnych KH-11 Satelity Gen4, wysłane w misji Transporter 13 uznano właśnie za operacyjne i stają się dostępne dla klientów. Najbardziej zaskakującą informacją jest, że nowe anteny „wyciągają” rozdzielczość 16 cm/px 🫣 1/10
Krzysztof Kurdyła51,719 просмотров • 9 месяцев назад

🇺🇸 🚀 SLS pozazdrościł Starshipowi i... nieco eksplodował mu booster Testowany booster BOLE to zmodyfikowana wersja dla SLS Block 2 od wersji... Artemis IX, która raczej nigdy się nie zmaterializuje. W czasie testów postanowił nieco eksplodować i „zgubił” dyszę. 1/7
Krzysztof Kurdyła54,303 просмотров • 1 год назад

🇺🇸 🚀 Starship Flight 9 - koniec zaczął się wcześniej Przed Flight 9 Musk powiedział Eric Berger, że na 80% problem z silnikami Block 2 rozwiązano. Fakt, silniki nie zawiodły, ale... ... obejrzycie ten 20x przyśpieszony film z zachowaniem statku od wyłączenia Raptorów. 1/14
Krzysztof Kurdyła56,025 просмотров • 1 год назад

No powiem Wam, że to pierwszy film o pogodzie i meteorologach, na jaki z niecierpliwością czekam 😉 #DDay
Krzysztof Kurdyła21,523 просмотров • 4 месяцев назад

🇨🇳 🚀 ZhuQue-3 - udany debiut, obiecująca porażka przy lądowaniu W Chinach zadebiutowała nowa rakieta firmy Landspace, która nie tylko udanie wyniosła ładunek na LEO, ale podjęła też pierwszą próbę lądowania boostera z lotu orbitalnego. Nieudaną, ale obiecująco nieudaną. 1/9
Krzysztof Kurdyła18,302 просмотров • 6 месяцев назад
Больше нет контента для загрузки
![[Artemis II] Latająca Nutella, deszcz meteorytów i chwile wzruszenia Jak to w dzisiejszych czasach bywa, Księżyc Księżycem, a największą uwagę przykuł przelatujący przez Oriona słoik Nutelli. Ciekawe czy w marketingu Ferrero ktoś nie był bliski zawału ze szczęścia. 1/i rośnie](https://image.24vids.com/tw-2041433176426332305/media/HFSgxqlboAASKLw.jpg)


