Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈's banner
Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈's profile picture

Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈

@jacek_liberski35,231 subscribers

Pink Floyd i szybkie auta. Liberał. Bloger. Kiedyś Liberté! i Na Temat. Współzałożyciel @klubswobmysli i @ProjektNowaPL. Współautor analizy sys. ochr. zdr.

Shorts

Narodziny gwiazdy. Znawcą tenisa nie jestem, ale Maja ma coś, czego nie ma Iga - pierwiastek winezyjości. Gdyby Iga go miała, byłaby nie do pokonania. Cieszmy się, że mamy obie. Trzymajmy kciuki za Maję!

Narodziny gwiazdy. Znawcą tenisa nie jestem, ale Maja ma coś, czego nie ma Iga - pierwiastek winezyjości. Gdyby Iga go miała, byłaby nie do pokonania. Cieszmy się, że mamy obie. Trzymajmy kciuki za Maję!

88,255 просмотров

Standard dziennikarski wg PolsatNews.pl. Jak długo jeszcze ten pseudodziennikarzyna Grzegorz Jankowski będzie reprezentował waszą stację? On ma haki na was, czy o co chodzi? Przecież to jest jakiś dramat. Studio TV to nie jest budka z piwem!

Standard dziennikarski wg PolsatNews.pl. Jak długo jeszcze ten pseudodziennikarzyna Grzegorz Jankowski będzie reprezentował waszą stację? On ma haki na was, czy o co chodzi? Przecież to jest jakiś dramat. Studio TV to nie jest budka z piwem!

22,363 просмотров

Oto nagranie video z wykroczenia ministra Waldemar Żurek, które stało się kolejną legendą i mitem założycielskim prawej strony. Kilka faktów: 1. Film potwierdza, że piesza wchodziła na przejście tuż przed przejeżdżającym autem. 2. Jest to efekt idiotycznego przepisu wprowadzonego kilka lat temu, często błędnie interpretowanemu przez pieszych i policję. 3. Gdybym był w podobnej sytuacji, nie przyjąłbym mandatu i poddałbym się rozstrzygnięciu sprawy przed sądem w obu instancjach przy udziale doświadczonego adwokata. Mam wrażenie, że można by tę sprawę wygrać. 4. Film dowodzi także, jak istotne jest to, aby podczas kierowania pojazdem nie rozmawiać z pasażerami i ograniczać do minimum rozmowy przez telefon (tylko w zestawie głośnomówiącym!). 5. Niech rzuci pierwszy kamieniem ten, któremu zdarzyło się nie zauważyć pieszego przed przejściem. 6. Minister zrzekł się immunitetu i poddał się każe 1500 zł oraz 15 pkt karnych. 7. Nie uciekał w immunitety, nie chował się za stanowiskiem ministra. Uznał, że popełnił błąd, za którego należy ponieść konsekwencje. Tego powinniśmy wymagać od polityków. Wszystkich. P.S. Dla tych z problemem z czytaniem ze zrozumieniem - napisałem: "Mam wrażenie, że można by tę sprawę wygrać", co oznacza, że zakładam także moją błędną interpretację zdarzenia, dlatego chciałbym, aby osadził to sąd, a nie policja. Mam do tego niezbywalne prawo, jak każdy obywatel tego kraju.

Oto nagranie video z wykroczenia ministra Waldemar Żurek, które stało się kolejną legendą i mitem założycielskim prawej strony. Kilka faktów: 1. Film potwierdza, że piesza wchodziła na przejście tuż przed przejeżdżającym autem. 2. Jest to efekt idiotycznego przepisu wprowadzonego kilka lat temu, często błędnie interpretowanemu przez pieszych i policję. 3. Gdybym był w podobnej sytuacji, nie przyjąłbym mandatu i poddałbym się rozstrzygnięciu sprawy przed sądem w obu instancjach przy udziale doświadczonego adwokata. Mam wrażenie, że można by tę sprawę wygrać. 4. Film dowodzi także, jak istotne jest to, aby podczas kierowania pojazdem nie rozmawiać z pasażerami i ograniczać do minimum rozmowy przez telefon (tylko w zestawie głośnomówiącym!). 5. Niech rzuci pierwszy kamieniem ten, któremu zdarzyło się nie zauważyć pieszego przed przejściem. 6. Minister zrzekł się immunitetu i poddał się każe 1500 zł oraz 15 pkt karnych. 7. Nie uciekał w immunitety, nie chował się za stanowiskiem ministra. Uznał, że popełnił błąd, za którego należy ponieść konsekwencje. Tego powinniśmy wymagać od polityków. Wszystkich. P.S. Dla tych z problemem z czytaniem ze zrozumieniem - napisałem: "Mam wrażenie, że można by tę sprawę wygrać", co oznacza, że zakładam także moją błędną interpretację zdarzenia, dlatego chciałbym, aby osadził to sąd, a nie policja. Mam do tego niezbywalne prawo, jak każdy obywatel tego kraju.

11,688 просмотров

Videos

jacek_liberski's profile picture

Pierwszy z trzech najnowocześniejszych promów obecnie na Bałtyku - Jantar Unity wychodzi w swój pierwszy dziewiczy rejs z Gdańska do Szczecina. Autor: 24plreporter (YouTube) Jantar Unity to nowoczesny polski prom typu Ro-Pax (pasażersko-samochodowy), którego oficjalny chrzest zaplanowano na 17 stycznia 2026 roku w Szczecinie. Operator i armator: Prom będzie eksploatowany przez firmę Unity Line (część Polskiej Żeglugi Morskiej). Jest to pierwsza jednostka pływająca w barwach nowej spółki POLSCA Baltic Ferries, utworzonej w 2025 roku przez PŻM, PŻB (Polferries) oraz EuroAfricę. Trasa: Jednostka będzie obsługiwać połączenie między Polską a Szwecją na linii Świnoujście – Trelleborg. Budowa: Został zbudowany przez Gdańską Stocznię Remontową jako pierwszy z serii trzech nowoczesnych promów dla polskich armatorów. Budowa rozpoczęła się w 2021 roku, ale po przejęciu władzy przez K15X projekt ten został w zasadzie napisany na nowo. Kolejne promy mają powstać do 2028 roku. Wprowadzenie do służby: W styczniu 2026 roku prom wszedł do serwisu, zastępując na trasie wysłużony prom „Gryf”, który został wystawiony na sprzedaż. Typ jednostki: Ro-pax (pasażersko-towarowy) Napęd: Hybrydowy (LNG + Baterie) – redukcja CO2 Długość: 195,6 m Linia ładunkowa: 4100 m (miejsce dla ok. 200 TIR-ów) Pojemność: 400 pasażerów i 50 osób załogi

Jacek Liberski 🇵🇱🇪🇺🇺🇲🏳️‍🌈

63,362 просмотров • 5 месяцев назад