Libor Fleischhans's banner
Libor Fleischhans's profile picture

Libor Fleischhans

@LiborFleis3,196 subscribers

STK je v rukou certifikační mafie, o nic lepší než ta drogová…

Shorts

Spuštění regenerace DPF s možností dvou možných chyb: 1. Neoriginální snímač teploty před oxidačním katalyzátorem (odchylka v měření) 2. Unavený oxidační katalyzátor Obojí řešitelné relativně levně, když to bude řešit včas a s někým, kdo lokalizuje problém bez přehmatu.

Spuštění regenerace DPF s možností dvou možných chyb: 1. Neoriginální snímač teploty před oxidačním katalyzátorem (odchylka v měření) 2. Unavený oxidační katalyzátor Obojí řešitelné relativně levně, když to bude řešit včas a s někým, kdo lokalizuje problém bez přehmatu.

48,550 views

Máte dvoulitrový turbodiesel a ukazuje vám volnoběžná spotřeba teplého motoru podobný údaj? Pak by bylo dobré provést testovací jízdu s FCD Loggerem, aby se odhalila příčina (geometrie rozvodů, vstřiky...). Protože kdyby byl motor v pořádku, spotřeba by měla být téměř poloviční👁️

Máte dvoulitrový turbodiesel a ukazuje vám volnoběžná spotřeba teplého motoru podobný údaj? Pak by bylo dobré provést testovací jízdu s FCD Loggerem, aby se odhalila příčina (geometrie rozvodů, vstřiky...). Protože kdyby byl motor v pořádku, spotřeba by měla být téměř poloviční👁️

30,588 views

Vyhodí Vás z emisí? Servis: "Už jsme vyměnili všechno!" Majitel: "Já už to auto hodím ze skály! Co jsem do toho narval peněz!" Martin Kupka se "střetem zájmů" postaral, že servisman, co to opravuje, nesmí měřit emise. Takže neví, že tam je 800 ppm uhlovodíků. U STK je ani neměří!!! Injektory jsou nové, ale dneska se prodává ŠMEJD a levnej ŠROT!!! Musíte je nové dát vždycky testovat a vracet a vracet a vracet. Dvakrát, někdy i pětkrát, než seženete vstřiky, co dávají stejné množství. Pak je opravář za vola. Díky Martin Kupka! Hlavně že je v krabičce dostanete s "certifikátem o shodě" od renomované technické zkušebny s razítkem věhlasného jména!👇

Vyhodí Vás z emisí? Servis: "Už jsme vyměnili všechno!" Majitel: "Já už to auto hodím ze skály! Co jsem do toho narval peněz!" Martin Kupka se "střetem zájmů" postaral, že servisman, co to opravuje, nesmí měřit emise. Takže neví, že tam je 800 ppm uhlovodíků. U STK je ani neměří!!! Injektory jsou nové, ale dneska se prodává ŠMEJD a levnej ŠROT!!! Musíte je nové dát vždycky testovat a vracet a vracet a vracet. Dvakrát, někdy i pětkrát, než seženete vstřiky, co dávají stejné množství. Pak je opravář za vola. Díky Martin Kupka! Hlavně že je v krabičce dostanete s "certifikátem o shodě" od renomované technické zkušebny s razítkem věhlasného jména!👇

105,642 views

Takhle nějak má vypadat koncovka výfuku auta s funkčním filtrem částic.

Takhle nějak má vypadat koncovka výfuku auta s funkčním filtrem částic.

43,800 views

Takhle STK sbírají body, aby jim nepřišla Kupkova kontrola⬇️ 21. 3. 2025 přijel šéf autoservisu Citroen s autem zákazníka, co právě nevyhovělo na emisích: "Neřekl bych, že to moc kouří, ale z STK ho vyhodili! Tomu prostě "baj voko" nevěřím! Můžeš mi to změřit?" ..a po projetí auta do kopce pod zátěží jsme změřili opakovaně 4 x nižší hodnoty než u STK! (⬇️video). Další podivnosti: Na protokolu jsou časy akcelerací reálné a obvyklé 0,93 do 0,95 sekundy. Proč tedy má DEKRA na Türkově v Praze časy akcelerací 3 x delší a kouřivost nižší? Proč pane Martin Kupka neprověříte tyhle "dlouhé akcelerace" jako porušování mezinárodního metodického pokynu? Bojíte se DEKRY? Dokázal byste pane Martin Kupka ještě vysvětlit, že přes závadu P1461 (NOx závada známá z aféry DIESELGATE), kdy emise NOx mohou být až o 600 % vyšší, a přes druhou závadu P1351 na žhavení, které ovlivňuje emise karcinogenních sazí zejména po studených startech a v ohřevné fázi motoru, se na první straně protokolu uvádí, že "Vyhodnocení kontroly řídící jednotky je "BEZ ZÁVAD"? Přitom toto pak nebylo předmětem nevyhovění! Proč? A víte pane Martin Kupka, že je to v přímém rozporu s většinou pokynů výrobců vozidel, kteří v pokynech pro měření emisí doslova ZAKAZUJÍ PŘÍTOMNOST emisně relevantních závad v paměti řídící jednotky? A není to Ministerstvo dopravy divné, že ta samá metodika o pár řádků dál tvrdí, že při měření emisí je NUTNÉ DODRŽOVAT POKYNY VÝROBCE VOZIDLA?! Co je to za protimluv? Jak znám vaše schopnosti pane Martin Kupka, zcela jistě to zase budete umět vysvětlit a předem Vám za to děkuji! Shrňme si to: Na zákazníkovi si STK honí body nedodržením podmínek za údajně vysokou kouřivost, která je ve skutečnosti o 40% pod limitem. Autorizovaný servis pak nemá kouřivost jak prověřit, protože pan Martin Kupka tvrdí, že je ve střetu zájmů a opravovat a měřit emise dle zákona (podle mne ryze účelově v zájmu mafie) nesmí. Autoservis je tedy postaven před pseudo-opravu, u které vlastně neví, co má opravovat. Kouřivost vyhovuje a zákon tvrdí, že pokud nesvítí MIL, závady v paměti jsou "odeznělé" a tudíž neaktuální! Autoservis ho tedy pošle jako "v pořádku" zpět do fronty u STK, aby si celou záležitost za dalších 600,- Kč zopakoval? Je tohle👇v pořádku, pane Martin Kupka?

Takhle STK sbírají body, aby jim nepřišla Kupkova kontrola⬇️ 21. 3. 2025 přijel šéf autoservisu Citroen s autem zákazníka, co právě nevyhovělo na emisích: "Neřekl bych, že to moc kouří, ale z STK ho vyhodili! Tomu prostě "baj voko" nevěřím! Můžeš mi to změřit?" ..a po projetí auta do kopce pod zátěží jsme změřili opakovaně 4 x nižší hodnoty než u STK! (⬇️video). Další podivnosti: Na protokolu jsou časy akcelerací reálné a obvyklé 0,93 do 0,95 sekundy. Proč tedy má DEKRA na Türkově v Praze časy akcelerací 3 x delší a kouřivost nižší? Proč pane Martin Kupka neprověříte tyhle "dlouhé akcelerace" jako porušování mezinárodního metodického pokynu? Bojíte se DEKRY? Dokázal byste pane Martin Kupka ještě vysvětlit, že přes závadu P1461 (NOx závada známá z aféry DIESELGATE), kdy emise NOx mohou být až o 600 % vyšší, a přes druhou závadu P1351 na žhavení, které ovlivňuje emise karcinogenních sazí zejména po studených startech a v ohřevné fázi motoru, se na první straně protokolu uvádí, že "Vyhodnocení kontroly řídící jednotky je "BEZ ZÁVAD"? Přitom toto pak nebylo předmětem nevyhovění! Proč? A víte pane Martin Kupka, že je to v přímém rozporu s většinou pokynů výrobců vozidel, kteří v pokynech pro měření emisí doslova ZAKAZUJÍ PŘÍTOMNOST emisně relevantních závad v paměti řídící jednotky? A není to Ministerstvo dopravy divné, že ta samá metodika o pár řádků dál tvrdí, že při měření emisí je NUTNÉ DODRŽOVAT POKYNY VÝROBCE VOZIDLA?! Co je to za protimluv? Jak znám vaše schopnosti pane Martin Kupka, zcela jistě to zase budete umět vysvětlit a předem Vám za to děkuji! Shrňme si to: Na zákazníkovi si STK honí body nedodržením podmínek za údajně vysokou kouřivost, která je ve skutečnosti o 40% pod limitem. Autorizovaný servis pak nemá kouřivost jak prověřit, protože pan Martin Kupka tvrdí, že je ve střetu zájmů a opravovat a měřit emise dle zákona (podle mne ryze účelově v zájmu mafie) nesmí. Autoservis je tedy postaven před pseudo-opravu, u které vlastně neví, co má opravovat. Kouřivost vyhovuje a zákon tvrdí, že pokud nesvítí MIL, závady v paměti jsou "odeznělé" a tudíž neaktuální! Autoservis ho tedy pošle jako "v pořádku" zpět do fronty u STK, aby si celou záležitost za dalších 600,- Kč zopakoval? Je tohle👇v pořádku, pane Martin Kupka?

16,560 views

Videos

LiborFleis's profile picture

"Kupkův chaos", jinak se to nazvat nedá. Martin Kupka vyzval úřady ke zpřísněným kontrolám na emisích. Pokutovaní se nyní budou bát a vyhazovat zdravá auta ostošest!👇 Nad stovkami rozeslaných dopisů URP a pokut zůstává rozum stát. Když "volnoběžné otáčky", nejsou v toleranci, přijde trest. 🤡Všechno je ale na hlavu! Přes 20 let starý metodický pokyn vyžaduje "předepsané" pásmo otáček ve "volnoběhu". Regulace volnoběhu už ale od ca 2010 vypadá jinak než tehdy. Otáčky motoru jsou ve volnoběhu ovlivňovány hned několika okolnostmi. Na videu⬇️je demonstrace jen jedné z mnoha "okolností". Chcete-li si v kabině "rychleji přitopit", moderní management motoru lehce zvýší otáčky motoru a zátěž, aby se kabina rychleji ohřála. Volnoběžné otáčky se na pár minut samy od sebe zvednou, ale za to můžete teď na STK dostat vyhazov! Řídící jednotka motoru ale zvedá volnoběžné otáčky i v mnoha jiných případech, které vy, jako řidiči neovlivníte. Např. když se DSG převodovce zdá její olej příliš chladný, nebo management dobíjení zjistí, že by akumulátor nyní zasluhoval dobíjet vyšší intenzitou. Takže prosím mějte trpělivost a snažte se se mnou, aby Martin Kupka a jeho náměstkové pochopili, že je potřeba dovzdělat ty Jarmily a Jeníky na úřadech, aby ty pokuty nerozesílali. Pak se musí dovzdělat "státem pověřené technické zkušebny" a "skupina odborné veřejnosti" kde už nečeřím vodu, protože mne prostě a jednoduše na změny v metodice přestali zvát. 🤷‍♂️

Libor Fleischhans

30,524 views • 1 year ago

No more content to load