
MilanSremac
@MilanSremac • 34,059 subscribers
К Њ И Г Е :) https://t.co/X0oF5mGro1
Shorts
Videos

"Морална“ Армија БиХ - Сребреница, УН демилитаризована зона. -1994. година.
MilanSremac15,034 görüntüleme • 2 ay önce

Када саберете следеће: 1. Налаз вештака који је указао да је утега на надстрешници 40% пропала, док су 4 већ биле ван функције. 2. Форензиком утврђено да је и кад је први пут подигнута оптерећена преко дозвољене количине супротно предатом пројекту. 3. Станица је била нон-стоп отворена током радова, више од две године пре несреће. 4. Да је Тужилаштво за само 24 сата одлучило и уклонило све остатке надстрешнице након несреће. Све 4 ставке указују да је кривица стручних лица. Са друге стране, уопште не треба да чуди што се појављују разне теорије завере о диверзији и сл. Свему томе кумује наше неспособно тужилаштво, чији челници се нису ни удостојили да се појаве у Новом Саду када се догодила трагедија нити 11 месеци да дају било какву изјаву по питању истраге.
MilanSremac35,036 görüntüleme • 8 ay önce

Деветог априла 1999. отпочео је бој на Кошарама: Беспоштедна борба између припадника Војске Југославије и шиптарских терориста ОВК, подржане Војском Албаније, француском Легијом странаца, британским САС и НАТО авијацијом. Преко 6000 терориста покушало је пробој, наспрам 2000 војника ВЈ.
MilanSremac11,628 görüntüleme • 2 ay önce

Импресивно ми је колико ми годишње избацимо професионалних жртви, лажних емпата и сличних "њу ејџ лидера" паразита којима је иста мантра, а циљ неки нов култур-марксисизам, трећи талас феминизма, вечна "борба против српског национализма" и све друге ствари које, искрено, немају ама никакве везе нит са оним што се догодило у НС, нит са Србијом, нит са мозгом.
MilanSremac48,851 görüntüleme • 1 yıl önce

Да ли је заиста истина да је ректор Ђокић, сад пошто им је драматично смањена плата због прекида рада, сав разлог за обуставу рада Факултета свалио на студенте? Тј. “Факултети раде али не могу да обављају наставу због блокада”? Све што је потребно било да се дирне у новац па да се промени плоча.
MilanSremac36,613 görüntüleme • 1 yıl önce

Што би деца рекла, не ложите се. Јово Бакић, пре не тако много времена.
MilanSremac13,300 görüntüleme • 4 ay önce

Искрено не знам која сила стоји иза ње, али после свега виђеног у последњих годину дана и више уклањање Загорке Доловац из рада Судства морало би да будне хитно спроведено. Није довољно то што грађани за за целу годину нису имали ниједно обраћање особе која стоји на челу судства, и која де факто руководи истрагом као да јој је циљ изазивање ерупције беса јавног мњења, већ имамо невероватне примере непотизма и именовања потпуно неадекватних, а посебно безбедносно инкриминисаних особа и надасве све више доказа где је и она сама доведена у везу са различитим спољашњим елементима. И сама назнака оваквог стања би била довољна да само њено присуство у просторијама Суда буде доведено у питање од стране надлежних органа државе Србије.
MilanSremac19,297 görüntüleme • 7 ay önce

Не мислим да су други медији свеци, ни под разно, али када би на пример у САД постојале телевизије попут Нове или Н1, њено целокупно уредништво би већ одвећ служило различите затворске казне. Док би дотични господин одавно исплаћивао туце одштета и исписивао своје сто и неко јавно извињење за увреду религијских осећања, омаловажавање вредности нечије културе, исмевање, злочин мржње и све друге ствари јасно прописане закоником Сједињених Америчких Држава…
MilanSremac21,850 görüntüleme • 1 yıl önce

~ Видео: "Део централног дефилеа српске војске на маршу победника Првог светског рата." - Париз, 1919. година.
MilanSremac21,872 görüntüleme • 1 yıl önce

Највећи испраћај неког државника икада виђен на овим просторима je, упркос мишљењу већине, заправо сахрана краља Александра. Од пристанка брода са његовим телом у Сплиту, целим путем до Опленца, стотине хиљада људи је пратило ковчег. Видео: Процесија, Британски архив.
MilanSremac12,206 görüntüleme • 8 ay önce

~Memento I : "Сребреница, УН демилитаризована зона." -1994. година.
MilanSremac13,669 görüntüleme • 11 ay önce

~Занимљивост: Највећи испраћај неког државника икада виђен на овим просторима, упркос мишљењу већине, је заправо сахрана краља Александра. Од пристанка брода са његовим телом у Сплиту, целим путем до Опленца стотине хиљада људи је пратило ковчег. Међу званицама су били највећи светски политичари, укључујући и француског председника Албера Лебрена, па чак и представник нацистичке Немачке Херман Геринг. Дефиле војних јединица је био импозантан, сваки род је био присутан и у складу са формом одао пошту палом краљу. Видео: Погребна процесија, Британски архив.
MilanSremac13,807 görüntüleme • 1 yıl önce

Још један директан пример након којег би искључивање Загорке Доловац из рада Судства морало да будне хитно спроведено. Није довољно то што грађани за 6 месеци нису имали ниједно обраћање особе која стоји на челу судства и која руководи (катастрофално) истрагом у случају надстрешнице, већ имамо невероватне примере непотизма и именовања потпуно неадекватних, безбедносно инкриминисаних (US Aid), доказано неспособних особа и њихово противзаконито протежирање у даљим процесима који су од круцијалне важности за будућност целокупног друштва и земље.
MilanSremac12,939 görüntüleme • 1 yıl önce
12:06
Sensitive content
This media may contain sensitive content.

Ево још један доказ катастрофалног руковођења истрагом у случају несреће у Новом Саду је и сама изјава тужиоца Горана Илића, заменика председника Државног већа тужилаца, који је у јуче на Инсајдер телевизији и сам потврдио до које мере се тужилаштво непрофесионално опходило према оптужници, што је директно резултирало кризи у којој се налазимо. Цело друштво је жртва тужилаштва без интегритета.
MilanSremac11,166 görüntüleme • 1 yıl önce