
Вероучитељка
@verouciteljka • 2,341 subscribers
“Ви сте со земљи, ако со обљутави, чиме ће се осолити?” 😇
Shorts
Videos

Најлепше што ћете видети данас 🥰🫶 Током прва четири дана Великог и Часног поста на повечерју чита се велики покајни канон Светог Андреја Критског: “Помоћник и заштитник у спасењу беше ми Бог мој, кога ћу прославити; Бог оца мога кога ћу узносити, јер се славно прослави. Помилуј ме, Боже, помилуј ме!” А пошто је и у току Васкршњег поста прошле године овде било великих смутњи око МЕТАНИЈА само да подсетим: Метанија (грч. μετάνοια), означава покајање попраћено земним поклонима, па је отуда сваки облик поклона попримио назив метанија. Чинити метаније, тј. метанисати, значи клањати се, поклонити се. Метанији увек предстоји и следи осењавање крсним знаком. Метаније су телесни израз наше вере, моливе и уопште душевног стања покајања, смирености и побожности.
Вероучитељка211,123 görüntüleme • 1 yıl önce

“Користим прилику и у присуству Високопреосвећеног митрополита Јоаникија, да вам скренем пажњу на то клизиште, врло често се са превише дрскости - не благословене смелости, коментарише сам врх јерархијски наше Цркве, поступци наших епископа, патријараха. Скоро сам имао прилику, једна наша сестра у духовној кризи… па је очекивала од нас да станемо на страну, у светлу данашње поларизације, па је питала зашто ми не станемо на страну ових или оних? Зашто остављамо народ да буде сам? То је та једна, да кажемо, патетична пројава бриге, она постоји, али као пројава духовне незрелости. У једном тренутку тог њеног излагања и бриге… она на једном месту каже да наш Патријарх није њен Патријарх. Пазите, то је тако страшна изјава, трагична, верујемо да је то у афекту изречено… и на то њено исповедање морао сам да се оградим рекавши да ако њен патријарх није наш патријарх наш даљи разговор нема никаквог смисла, и ту се он, заиста, на моје инсистирање, завршио…. Ми имамо Цркву, имамо патријарха, имамо епископе, свештенике, да ли можемо бити бољи? Можемо! Нека свако крене од себе! Отац Рафаило Бољевић 🫶
Вероучитељка89,306 görüntüleme • 1 yıl önce

Људи драги, била сам одсутна два дана и нешто се ново десило😳😅 ПОДКАСТ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ! Амин! ☦️🙂 “Ова брутална кампања на Српску Православну под видом једног небивалог удара на Патријарха српског, где имате једну такву бласфемију да они кажу: “Не ми нисмо против Цркве, ми смо само против Патријарха…” Нама је гађано у главу овога народа и ове Цркве и зато ми то треба да кажемо и препознамо и да наш народ то зна, јер трон Светог Саве је најважнији трон и најважнија столица у овом народу.” Отац Велибор Џомић
Вероучитељка13,633 görüntüleme • 1 yıl önce
Daha fazla içerik yok.