正在加载视频...

视频加载失败

Eközben az ellenzék...

12,326 次观看 • 3 年前 •via X (Twitter)

0 条评论

暂无评论

原始帖子的评论将显示在这里

相关视频

A pillanat, amikor a magyar kormány tagja elszólja magát az energiaárak kapcsán az Európai Parlamentben és kiderül, hogy már szó sincs valódi rezsicsökkentésről és Magyarországon is európai rezsiárak vannak. Nagy István az Európa-rekorder élelmiszerinfláció kapcsán feltett kérdésemre válaszul azt mondta (1:24-től), hogy a brutális áremelkedés oka az volt, hogy a kormány európai szintre emelte az energiaárakat. Eddig ugye azt hazudták, hogy nálunk a legalacsonyabbak az energiaárak. Eddig is tudtuk, hogy ez hazugság, de most Orbán Viktor minisztere is megerősítette ezt. Ma a magyar lakosság átlagosan már többet fizet a gázért és az áramért, mint az európai átlag. A magyar vállalatok meg még annál is többet. Orbánék a 2022-es választás után a gáz árát hétszeresére, az áram árát duplájára, a rendszerhasználati díjat sokszorosára emelték. Időközben az energia világpiaci ára töredékére esett a 2022-hez képest. A magyar embereken és vállalatokon elért extraprofit pedig Mészáros Lőrinc cégeihez és az állami tulajdonú MVM-hez került. Legalább 1000 milliárd forintról beszélünk. Tehát a kormány egyrészt megsarcolja az agrártermelőket és cégeket a sokszorosára emelt energiaárral, majd a magyar embereket a 62 százalékos élelmiszerinflációval és közben gazdagítja az oligarchákat. Miniszter úr viszont elfelejtette megemlíteni a válaszában, hogy Lengyelországban, ahol a minimálbér a magyar másfélszerese, ott az élelmiszerek 20-30 százalékkal olcsóbbak, mint nálunk. Romániában pedig több, mint 30 %-kal. #stoppropaganda #TISZAPárt

Magyar Péter (Ne féljetek)

17,179 次观看 • 1 年前