Loading video...

Video Failed to Load

Go Home

În continuarea ideilor de mai devreme, nu doar că George Simion îi e net superior lui Nicușor Dan, dar mă sperie posibilitatea ca Nicușor să ajungă la Cotroceni. Gestica lui e a unui om cu probleme evidente, de la miscarea scurta a capului in lateral, la spasmele facial, pare...

19,164 views • 1 year ago •via X (Twitter)

10 Comments

Cato Iunissimus's profile picture
Cato Iunissimus1 year ago

Felicitări pentru postare. De aceea, unii dintre noi eram critici la adresa dumneavoastră când îl mustrați pe George. Simion nu este perfect. De departe. Dar Romania nu își permite riscul de a deveni Nicușor președinte. E scenariu de groază.

Scorilo's profile picture
Scorilo1 year ago

Sindromul TSA il explica doamna aici .

Acosti's profile picture
Acosti1 year ago

Omul are probleme mintale!!!

Irina's profile picture
Irina1 year ago

Atata a gandit pana i s-a facut fomita

Ciprian Boariu's profile picture
Ciprian Boariu1 year ago

Am avut doi foști primari președinte . Să ne ferească Dumnezeu de al treilea . Omul ar fi bomboana de pe coliva României ! 🚑🚑

Mariai's profile picture
Mariai1 year ago

Este din ce în ce mai evident faptul că este bolnav și nu cred că o să reziste până la final.Cred că o să cedeze psihic.Ceva rău se întâmplă cu el,este complet rupt de realitate.

Cristina Dobre's profile picture
Cristina Dobre1 year ago

Au sesizat multi. Control medical in cazul lui. Nu se poate trece peste asa ceva! Se vb de TSA,sindrom Asperger.Tulburare neurologica. Tulburare de neurodezvoltare cu afectiunea mai multor părți ale creierului Da e de speriat,orice probl neurologica este o probl. serioasa

BugsBunny's profile picture
BugsBunny1 year ago

Iar tu zici să votam cu Simion ca e sănătos mital? Oare nu ți-e rușine cu un asemenea individ?

WarzZzY's profile picture
WarzZzY1 year ago

Infricosator sa fii condus de oameni bolnavi mentali la propriu

T's profile picture
T1 year ago

Sti ce imi transmite? Sunt omul servicilor atator tari de mi e sila deja de tot 🤣😂

Related Videos

Că Franța s-a implicat în alegerile din România pentru victoria Alesului numit Nicușor Dan nu e nici o îndoială. Pentru Macron, România și Republica Moldova alcătuiesc duetul menit să sprijine Ucraina. Franța ne folosește în bătălia cocoșească de tip Napoleon Cel Mic cu Statele Unite ale Americii. E indiscutabil că fraudarea turului doi a avut loc în Absurdistanul Maiei Sandu. În Republica Moldova distinsa poate face ce vrea. Cum să nu credem că prezența uriașă a moldovenilor în turul al doilea de dragul salvării surorii mai mari n-a fost altceva decît rezultatul unei Operațiune meșterite de Maia Sandu? În acest război dintre Franța și America a intervenit un personaj de răsunet mondial: Pavel Durov, fondatorul și proprietarul Telegram, arestat în chip abuziv de milițienii lui Macron. Acesta a declarat că serviciile secrete franceze l-au chemat pentru a-i cere să blocheze vocile conservatoare din România și Polonia. O asemenea declarație presupune un risc pe care Durov nu și-l asuma dacă n-avea în spate garanția americană că n-o să-i cadă o țiglă în cap. Că doar nu veți crede că Durov a primit garanții de la George Simion ca să vină să depună mărturie la CCR? Mișcarea lui Durov e cu atît mai ciudată cu cît a fost urmată de brusca decizie a lui George Simion de a contesta alegerile la CCR. Indiscutabil, CCR va respinge contestația. Da, dar dacă depune mărturie Durov scandalul poate fi un bun pretext pentru americani să susțină public implicarea Franței în alegerile din România. Nu cred că americanii nu vor recunoaște alegerile din România. Vor folosi declarația lui Durov pentru un nou atac la adresa Occidentului, care se amestecă în alegerile din alte țări.

Ion Cristoiu

15,965 views • 1 year ago

Președintele Ales Nicușor Dan a devenit Ceaușescu mai repede decît a făcut-o fostul Conducător Lui Ceaușescu i-au trebuit vreo cinci ani ca să devină Cel care e în toate și-n toate cele se sînt. Lui Nicușor Dan i-au trebuit doar cîteva zile. Deja imaginea sa publică e cea a lui Ceausescu: priceput la toate, dînd indicații în toate domeniile, de la cel al deficitului bugetar pînă la cel al culorii desuurilor la cetățence. Recent, el ne-a anunțat că are deja cîteva idei despre cum să se reducă deficitul bugetar. Nicușor Dan e fost olimpic la Matematică. Nu cred că e matematician, cîtă vreme de decenii se ocupă cu altceva decît cu ecuațiile. Dar chiar dacă ar fi matematician, nu văd cum s-ar pricepe la deficitul bugetar. Dar mai ales nu văd cum s-ar implica în chestiunea deficitului bugetar, cîtă vreme e doar Președinte și nu Președinte și Premier totodată, așa cum poate fi în același timp pieton și tată. Mai nou a cerut ca alegerile de la București să aibă loc cît mai repede. Nu e treaba președintelui să se ocupe de alegerile de la București, e treaba Guvernului, dar cum Nicușor Dan e și Guvern și Președinte și Parlament, ba chiar și Patriarhia, nu ne miră c-a cerut așa ceva. De ce a făcut-o? Pentru că, ținute repede, alegerile de la București s-ar desfășura sub influența - crede el- victoriei sale istorice, și prin urmare, ar aduce succesul lui Macron, cel care l-a făcut și pe Nicușor Dan președinte.

Ion Cristoiu

30,443 views • 1 year ago

Mi-a trimis cineva din comunitate interviul lui Cristian Sima la Romania Fast Forward, în care a menționat influenceri crypto și inclusiv pe mine. Hai să discutăm despre anumite chestii spuse: 1. Suntem gambleri”. Nu, mare parte dintre noi nu suntem gambleri și nu avem mentalitate de gambling. Înțelegem profilul de risc, riscul versus recompensa, diversificarea unui portofoliu, analiza tehnică și fundamentală și vedem trendurile de oportunitate. Nu investim toți banii o dată, înțelegem și marcăm profit, avem portofolii pe care le analizăm în procente, în care se găsește și cash pentru corecții de piață. Avem educație superioară și facem eforturi pentru a fi mai buni zilnic și a educa comunitățile noastre despre economie, investiții, geopolitică, politică – similar cu dumneavoastră. Poate nu avem aceeași experiență, dar asta vine cu timpul. 2. “Să-i vedem peste 10 ani”. În 10 ani se pot întâmpla multe și, da, există o probabilitate ca, la fel ca în orice alt domeniu, să facem poate alte lucruri decât acum. Asta nu înseamnă că nu ne putem dezvolta sau că nu o să mai investim în Bitcoin. Mulți investesc în aur și acum – de ce s-ar schimba asta? Clar că vor fi și alte oportunități. Nimeni nu știe ce o să fie peste 10 ani. 3. Analiza tehnică funcționează într-o anumită măsură. Și cei mai buni traderi și investitori din lume se uită la grafice. Clar că ea nu merge singură și trebuie combinată cu analiza fundamentală, dar în 2025 lucrurile s-au mai schimbat, pentru că valoarea este percepută diferit. Avem social media, contează vizibilitatea și ce cred oamenii că acea acțiune/cryptomonedă ar putea valora în viitor. De asta valorile acțiunilor și ale unor cryptomonede sunt mai mari, poate, decât arată analiza fundamentală. Dacă în 2025 te uiți doar la analiza fundamentală, pierzi din valoare. Caz concret: PLTR. Dacă analizam PLTR fundamental și mă uitam la forward P/E ratio, care este 233, aș fi zis că nu pot investi niciodată în așa ceva si pierdeam oportunite. 4. “Nu poți face analiză fundamentală pe crypto”. Ba da. Luăm cazul Ethereum $ETH – știu că vă place 😂. La ce ne uităm pe on-chain: utilizatori și tranzacții, venituri din comisioane, volumele pe layer 2 (Arb, Polygon, Base etc.), volumele pe exchange-uri DEX făcute pe Ethereum, gen Uniswap. Blobs: cât de mult au coborât/urcat costurile pentru L2. Câtă monedă s-a emis (ultrasound money) și câtă monedă s-a ars = inflație/deflație. Rata de staking și deblocări: câtă monedă Ethereum este blocată. Număr de validatori, upgrade-uri, inflow-uri instituționale pe ETF (BlackRock), tokenomics și altele. Sunt și alte exemple de monede, pe lângă Ethereum, care fac profit și unele chiar fac buyback de monedă, gen Hyperliquid. 5. Să faci investiții în crypto vine oricum cu un risc ca in orice. Înainte ca acțiunile să devină populare erau metalele și alte instrumente care se tranzacționau. Cei care au început să tranzacționeze acțiuni erau priviți ca gambleri, dar uite că nu au fost. În încheiere, vreau să spun că eu îl respect și iubesc pe Cristian Sima și cred că am putea învăța multe de la el, dar simt că atunci când vine vorba de generația nouă mai mult încearcă să ne tragă în jos decât să ne ridice. Poate, în următorul podcast, domnule Sima, să ziceți și ceva de bine despre noi, chiar dacă mai avem multe de învățat. Oricând vă aștept pe live. Cu respect, Daniel Niță.

Daniel Nita 🇷🇴

37,908 views • 8 months ago