正在加载视频...
视频加载失败
Litijum propo na RTS
10 条评论

Litijum je mrtav ima par godina. Natrijumovu bateriju je primenio VW pre 2 godine. Kad budu veliki krenuli u proizvodnju, dolazi nova era jeftinih električnih vozila. Tektonsko-tehnološki napredak.

Tuzla lajks dis!

Kakav litijum, kakav natrijum, samo disel i benzin, ide gas breeeee

Sahranjuju ga a on mučenik samo što je izašao sa VMA!😂

Hahahaha..

Cena litijuma je trenutno na minimumu za period od prethodne 4 godine i pala je 90% u odnosu na maksimum iz XI 2022. Čile je uvećao proizvodnju a otvoreni su novi rudnici u Argentini i Maliju. Trenutno je otvaranje rudnika i prerade bilo gde u Evropi (pa i kod nas) neisplativo.

E jbg nemamo more... Opet

I sam Alvirović kaže da je još daleko od upotrebe, biće potrebno vreme da se testira, razvije proizvodnja, sistemi, logistika... A litijum je tu i u punoj upotrebi

To što nešto dobija na ceni za jednu upotrebnu svrhu ne znači da za drugu gubi. Uostalom proslim guglanjem može se videti vrednost sirovina na berzi.

Imaju svoju namenu, pre svega skladištenje struje, manje opasne na viokim temperaturama, ali nemaju kapacitet litijumskih. Ima na YT 10ak pristojinih priloga.
