正在加载视频...

视频加载失败

Nauka kao takva, sa neta..

26,765 次观看 • 7 个月前 •via X (Twitter)

0 条评论

暂无评论

原始帖子的评论将显示在这里

相关视频

Zasto ova nece da letuje na.. Sandra Božić na Islandu... a gde ste vi, sirotinjo, putovali? 🤣❄️ Dok vi letujete kod babe na selu ili u šatoru na Adi Ciganliji, ona se šeta po glečerima i geotermalnim izvorima – sve o trošku države, naroda, poreskih obveznika i SNS "solidarnog fonda za funkcionere". Jer Island nije jeftin, avio + hotel + hrana + suveniri sa vulkanskim kamenjem... to se ne plaća od plate od 1300€, jel'te? A to nije sve – posle Islanda i "Severnog pola", evo je i na Velikom kineskom zidu! 🏯🇨🇳 Da, ta ista Sandra Božić, članica Predsedništva SNS-a, potpredsednica Vlade AP Vojvodine i doktorand nečega –popela se na 2000 godina staru građevinu, selfi sa zmajevima u pozadini, filter "Made in China", sve plaćeno iz budžeta koji vi punite dok čekate penziju od 35.000 dinara. Zvanično? "Saradnja sa kineskim provincijama", "prolećni festival srpsko-kineskog prijateljstva" ili neka delegacija... Ali realno ko još veruje da je otišla tamo da pregovara o mostovima i prugama kad se slika na zidu kao turistkinja na odmoru? Zato će ova žena braniti ovaj poredak zubima i noktima i svakim kubikom silikona koji joj je režim omogućio, jer bez filtra i botoksa nema onog Instagram sjaja. Privilegije su svete: besplatni letovi biznis klasom, hoteli sa 5 zvezdica, pratnja, vozači, obezbeđenje i sve to dok vi plaćate struju 30% skuplje i čekate red u Domu zdravlja. A na Instagramu? (Wingardium Leviosa – 39k pratilaca, 1700+ postova) Svaki drugi post – obavezna fotografija Aleksandra Vučića! 😏📸🇷🇸 Sa njim na skupu, sa njim na sastanku, sa njim na proslavi, sa njim u pozadini selfija... Kao da bez Vučića ni lajk ne vredi više od 0 dinara. "Branimo Srbiju", "Vučić – Srbija", "Zajedno do pobede" sve sa njegovom slikom, jer lojalnost se pokazuje slikom, ne delima. Bez toga nema ni funkcije, ni putovanja, ni silikona. Jel' sad jasnije zašto se bori "do poslednjeg daha" i poslednjeg kubika? Jer ako padne režim – pada i Island, pada i Kineski zid, pada i biznis klasa, pada i Instagram feed pun Vučića... a šta ostaje? Samo običan život kao kod vas, bez privilegija, bez filtera, bez lajkova od botova. Ko još misli da su to "zvanične posete"? 😂🔥

Gradjanin5

13,797 次观看 • 3 个月前

Bogoljube, kralju lopata, salate i mobitela – legendo tranzicije! Rođen u Peći '54, gde su braća Karić svirali po vašarima i svadbama kao pravi vašarski muzičari. Nisu imali gaće na guzici, ali su imali san. I gitaru. I upornost. I onda – bum! Iz jedne male radionice za alatke, preko Sovjetskog Saveza i Gorbačovljeve perestrojke, stvorili ste imperiju. Braća Karić – od motike do Mobtela. Od klepanja lopata do klepanja miliona. Genijalno. Ko kaže da Srbija nema američki san? Imamo balkanski – sa ruskim bonusom. A onda je doneo mobilne narodu. Mobtel – prvi pravi mobilni operater. Narod je dotle komunicirao dimnim signalima i glasnim vikom preko ograde, a on im dao da zovu iz kola. Heroj!🤣 Vizionar.🫣 Čovek koji je shvatio da će Srbija propasti ako ne počne da priča – makar i preko mobilnog. Naravno, uz pomoć PTT-a i nekih sitnih detalja oko licenci, ali ko mari za sitnice kad se gradi budućnost? Bio je pionir kapitalizma u zemlji gde je privatno preduzeće do juče bilo psovka. Bravo, Bogi! Srbija ti duguje što je ušla u 21. vek, makar i sa zakašnjenjem. Onda je rešio da spasi i politiku. 2004. godine – predsednički izbori. Kampanja dostojna genija: zelena salata kao glavni adut. "Ja sam od naroda, jedem salatu, glasajte za mene!" Narod je poludeo. Uzeo je skoro 20% glasova, treće mesto, legenda. Pokret snaga Srbije je rođen. Ali onda – propast. Stranka na izborima posle toga – ispod cenzusa, propala kao salata koju si zaboravio u frižideru preko leta. Narod je hteo promene, ali ne baš toliko salate. Otisao je u egzil 2006, u Rusiju, jer su ga optužili za neke afere sa Mobtelom – 60 miliona evra ovde, 60 miliona tamo, zloupotreba položaja, tajni ugovori... Klasične sitnice za jednog vizionara.😉 Afere? Pa naravno. Čovek koji je gradio imperiju nije mogao da izbegne da ga optuže za sve – od pljačke države do kupovine poslanika. Bežao je, imperija se raspadala, BK TV gasili, Mobtel nacionalizovali. Srbija je, kažu, propadala dok je bio tu, a još više kad je otišao🙄. Ironija sudbine: čovek koji je hteo da je spase postao je simbol njene propasti. Ili bar jedan od njih. Pikanterije? Porodični biznis, braća u svemu, fondacije, univerzitet BK, humanitarne akcije... I uvek ta slika skromnog čoveka koji je od lopate došao do jahte (ili bar do nekoliko fabrika). A padeži? Ah, Bogoljube, to je tvoja večna slabost. Rečenice ti idu kao po vašaru – slobodno, poletno, bez mnogo veze sa gramatikom. Narod to voli. Autentično je. Kao salata. Vratio si se 2016. kao slobodan čovek, istrage obustavljene, poternica skinuta. Dobro došao nazad, spasitelju! Danas opet pričaš o ekonomskoj revoluciji, porodici, Rusiji, Trampu... I dalje sa istim žarom. Jer u Srbiji nikad ne propadneš do kraja – samo se malo odmoriš u egzilu😇, pa se vratiš sa novim snovima i starom salatom iz zamrzivača. Bogoljube, ti si živi spomenik našoj tranziciji: od klepanja lopata, preko vašarskih pesama, do mobitela i političke salate. Srbija te voli i mrzi istovremeno – što je najbolji dokaz da si uspeo. Nastavi tako. Samo pazi na padeže. I na salatu, da ne uvene. 😏

Gradjanin5

21,340 次观看 • 1 个月前

Sa Inst.. kenyan_statue_man. Čovek ima 6 trudnih zena..
0:16

Sensitive content

Sa Inst.. kenyan_statue_man. Čovek ima 6 trudnih zena..

Gradjanin5

1,877,259 次观看 • 7 个月前