Загрузка видео...

Не удалось загрузить видео

На главную

SHA is working - Senator Cherargei

16,209 просмотров • 1 год назад •via X (Twitter)

Комментарии: 9

Фото профиля Mistress🍷🍾❤️
Mistress🍷🍾❤️1 год назад

Na SHA ikiulizwainasema aje? SHA: Me sitaki kazi wachana na chura

Фото профиля Jeydots
Jeydots1 год назад

I thought the only working system is MDVD's digestive system 💔💔💔💔

Фото профиля Mathew the midwife
Mathew the midwife1 год назад

@HonAdenDuale @fnoluga @MOH_Kenya we need pnp now and gratuity @NyikalDr @NdindiNyoro @NAssemblyKE @Senate_KE @psmuthoni @GvnMandago @scherargei @edwinsifuna @HEBabuOwino #UHChealthWorkersCrisis

Фото профиля Kijana ya Morima (FAAN)
Kijana ya Morima (FAAN)1 год назад

@scherargei You don't have to tell us it's working if it's actually working...

Фото профиля OmwaboKE🇰🇪
OmwaboKE🇰🇪1 год назад

SHA is not working! @scherargei you toad,I've wasted money since yesterday now nakunywa dawa nikishinda njaa.

Фото профиля SHABAK
SHABAK1 год назад

World Bank Report Highlights Funding Gaps and Risks in Kenya’s SHIF Health Program -

Фото профиля Antony, is Machora
Antony, is Machora1 год назад

You are lucky if covid -19 didn't disrupt your income for those 3 years.

Фото профиля vsnl
vsnl1 год назад

For something that is apparently" working" they sure like to point it out....says alot bunch of pricks

Фото профиля Bobby flicker
Bobby flicker1 год назад

Working where... yesterday my sister was admitted at mbagathi Hospital..do you know how much we paid.....Almost 15k....and they say SHA is only ment for inpatient only.. Is this what is I ment to be... nonsense..Ruto is a bing liar and a thieve of public money...

Похожие видео