Loading video...

Video Failed to Load

Go Home

Slatko , slađe najslađe:

19,040 views • 2 months ago •via X (Twitter)

0 Comments

No comments available

Comments from the original post will appear here

Related Videos

U zadimljenim salonima Los Anđelesa dvadesetih godina prošlog veka, gde su se ruski emigranti okupljali da piju jaki čaj i raspravljaju o budućnosti muzike, živela su dva giganta kompozicije u opreznoj blizini: Sergej Rahmanjinov, visoki, melanholični romantik, i Igor Stravinski, modernistički buntovnik koji je skandalizovao Pariz Žrtvenim prolećem. Uprkos zajedničkoj domovini i izgnanstvu, nisu bili bliski. Stravinski je odbacivao Rahmanjinovljevu raskošnu harmoniju kao ostatak prošlih vremena. Rahmanjinov je, sa druge strane, nalazio Stravinskog previše oštrog i hladnog. Ipak, u tajnosti, divio se njegovoj hrabrosti. Verovao je da se, ispod tih sudara akorda i proračunate disonance, skriva jedna ruska duša koja pokušava da progovori. Tako je jednog prolećnog popodneva Rahmanjinov došao na ideju, ne da se obrati rečima ili notama, već teglom zlatnog kavkaskog meda koji je dao da mu donesu od pčelara blizu njegovog detinjeg imanja. Verovao je, možda sujeverno, da nijedan Rus ne može da odoli dobrom medu. Pojavio se pred vratima Stravinskog u Beverli Hilsu, s teglicom umotanom u lan i zavezanom svilenom trakom. Stravinski mu je otvorio, sumnjičav, oštrih crta i pogleda, zagledan u neobičan poklon. "Igore Fjodoroviču,” rekao je Rahmanjinov sa nespretnim osmehom, "doneo sam nešto slatko, ako se umorite od gorčine.“ Stravinski je trepnuo, pa što je bilo retko, nasmejao se. "I šta da radim s tim? Da prelijem Ognjenu pticu?“ "Možda bi vas iznenadilo,“ rekao je Rahmanjinov. "Čak bi i Petruška mogao da podnese malo meda.“ Na iznenađenje svih, možda i njih samih, seli su i popili čaj. Nisu postali bliski prijatelji, ali led je bio probijen. Stravinski je kasnije rekao zajedničkom poznaniku: "Ne volim previše njegovu muziku, ali poštujem čoveka koji zna šta je dobar med.“ A Rahmanjinov, kada su ga pitali da li su zakopali ratne sekire, samo se nasmešio i rekao: "Ponekad slatkoća učini više nego rasprava.“

The Martian

11,691 views • 1 year ago

Bro... 😭😭😭
0:45

Sensitive content

Bro... 😭😭😭

Lutheran Answers

137,692 views • 1 month ago