Загрузка видео...

Не удалось загрузить видео

На главную

Ten years since THIS... 😱

191,405 просмотров • 1 год назад •via X (Twitter)

Комментарии: 10

Фото профиля Tom Whittle
Tom Whittle1 год назад

I forgot how bad the Sunderland defending was in almost every goal

Фото профиля Steven Lewis
Steven Lewis1 год назад

I was there when we dismantled Sunderland. What a game, what a team!! #Saintsfc

Фото профиля Simon T
Simon T1 год назад

As a Sunderland fan I can categorically say this was the worst footballing performance I’ve ever seen in my life 😂😂😂

Фото профиля Lex Burnett
Lex Burnett1 год назад

Can't imagine the feeling of losing a game 8-0 !! 😳😉

Фото профиля Wankersen
Wankersen1 год назад

Sunderland should have had a penalty when it was 0-0! Still annoys me we had 5 mins + stoppage time and didn’t really go for 1 more.

Фото профиля Owen-James Young
Owen-James Young1 год назад

Got to admire Virgini’s half volley though, even as a Sunderland fan, that own goal was impressive 😂

Фото профиля Mark Cuthbert
Mark Cuthbert1 год назад

One of the best own goals you’ll ever see, the only plus for Sunderland.

Фото профиля Doug Maclellan
Doug Maclellan1 год назад

I was in hospitality for this as it was (still is) my birthday… What a day! Met two Saints legends as well who are in my profile pic 🔴⚪️

Фото профиля Paddy🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Paddy🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿1 год назад

Yous were lucky we were the better team aswell

Фото профиля Andrew Thomson
Andrew Thomson1 год назад

Since we last scored a goal in the Premiership!

Похожие видео