Загрузка видео...

Не удалось загрузить видео

На главную

the JP opening is even better imo

41,748 просмотров • 1 год назад •via X (Twitter)

Комментарии: 13

Фото профиля Mizuki 🌟
Mizuki 🌟1 год назад

Sun and Moon Ash is fun and full of personality and is a huge improvement on his character in XY

Фото профиля Mizuki 🌟
Mizuki 🌟1 год назад

Sun and Moon also has the greatest opening ever 😭🙏

Фото профиля TheLightOfBeledar
TheLightOfBeledar1 год назад

So much nostalgia it almost made me tear up, sun and moon era of Pokémon everything was an amazing time to be a fan. I was only 16 then but holy fuck I felt the good times rewatching these openings

Фото профиля Solar Heavy
Solar Heavy1 год назад

these vocals are unreal

Фото профиля wafflez 🇵🇸
wafflez 🇵🇸1 год назад

LEAGUES better not even a debate

Фото профиля PizzaGuy
PizzaGuy1 год назад

This is the great one, every English version of any opening is a disgrace and disrespect to any anime

Фото профиля Mizuki 🌟
Mizuki 🌟1 год назад

i think the dub has some amazing ones especially in the earlier seasons, although the XY and 2/3 of the SM ones range from good to great imo

Фото профиля Angel Martinez
Angel Martinez1 год назад

ah, a ese opening si se le nota la calidad

Фото профиля PenCat
PenCat1 год назад

HOLY SMOKES that’s a banger

Фото профиля Sp4ce All Along
Sp4ce All Along1 год назад

I don’t get why they don’t just make an analogue to this but in english instead of making a completely different song all together, or just even using this theme

Фото профиля søli☀️ ThankYouTozuka
søli☀️ ThankYouTozuka1 год назад

should i watch Sun and Moon (for the first time) in English or Jp?

Фото профиля Mizuki 🌟
Mizuki 🌟1 год назад

no idea tbh, i heard the JP version was better but I’ve never watched it

Фото профиля Elio x Lillie #1 Supporter
Elio x Lillie #1 Supporter1 год назад

THAT'S WHAT I'M SAYING

Похожие видео