Загрузка видео...
Не удалось загрузить видео
ZAXXON ▪︎ 1984 #dos #pcdos
Комментарии: 10

labmgr1 год назад
have so much love for this game

Solar Heavy1 год назад
dnb/chill/bass

Edward Drozd1 год назад
I really needed this strong nostalgia hit today. Cyan-magenta color palette? Original IBM font for lettering? Forget a K-hole. I really needed this CGA-hole.

Beaver Dream !1 год назад
Now post the C-64 version for comparison :-)))

Clean-Code Van Damme1 год назад
I weep for all kids tortured by DOS games.

AKTAN Scouting1 год назад
emektar bondwell de ne oynardım bunu ya

Ferro Rapax1 год назад
Used to alternate between this self-booter and Alleycat. Two of the first PC games I ever had

Sebastien Ringuet1 год назад
🥲

Gnomon1 год назад
Use to think that was the mutt's nuts when I was a kid. I am referring to the c64 version, obviously.

tp5320011 год назад
never got past first level.. bastad hard game..
