
Patroni Česka (Perun s námi)
@FundPerun • 20,302 subscribers
🇨🇿 Tým veteránů a redaktorů. Protože život není vždy jízda na jednorožci, jsou z nás militantní pacifisté. Vyvažujeme loď netu obsahem proti temnotě diktatur.
Shorts
Videos

POSLEDNÍ MOHYKÁNI UKRAJINY 1/13) Tak daleko už nikdo nechodí. Hranice, kde končí lidské i technické možnosti. Přesto tam operují veteráni. Muži jejichž instinkty a surovou odvahu nedokáže nahradit žádný algoritmus ani dron. Jsou to poslední Mohykáni Ukrajiny. „Na tři sta metrech jsem napočítal dvacet našich trupů. Nafotil jsem je, pak je potřeba uřezat jim každému po jednom ohnilém palci – na identifikaci podle DNA.“ 👇
Patroni Česka (Perun s námi)16,293 次观看 • 22 天前
2:38
Sensitive content
This media may contain sensitive content.

Zastaralý tank? Akorát že vůbec! Diskuze o tom, zda Evropa potřebuje nový bitevní tank jsou úplně mimo realitu. Protože odpověď je - jednoznačně ano. Na současném bojišti jsou tanky nasazovány každý jeden den! A tam kde úřadují, okamžitě mění rovnováhu sil. To, že je nevidíte v akci je hlavně proto, že drtivou většinu toho co se na frontě děje prostě nevidíte. Záběry z dronů se zveřejňují možná v setině či tisícině případů. A ano, role tanků se mění. Je potřeba je taky lépe chránit, ale moderní armáda bez nich fungovat nemůže. Evropa potřebuje nový tank hlavně proto, abychom všichni vyráběli stejné stroje a tím snížili náklady, zastoupili se v opravách a budovali skutečnou "Evropskou obranu". To že k tomu potřebujeme vyvinout i nové ochranné prostředky je snad jasné - to ale běží rychleji, než vývoj tanku. Na videu vidíte tank, který veze kluky z Kostiantynivky. Bez něj by se domu dost možná nikdy nedostali. Tak si uvědomte, že život těch kluků, kteří na pozicích dnes tráví týdny a měsíce, má mnohem větší hodnotu, než to železo. Česko chrání 30 tisíc chlapů, z toho bojových jsou jednotky tisíc. Každý takový chlap má ve válce značnou cenu. Chránit ho jednoznačně musí i tanky. Pomáhejte dál. Fotka evropského tanku na druhém snímku.
PERUN - Patroni Česka37,337 次观看 • 2 个月前

EVROPSKÁ REALITA Zatímco si řešíme nákupy, létáme na dovolenou... Jiná část Evropy ukazuje úplně jinou realitu. Až 18 hodin bez proudu, permanentní hrozba úderu. Žádný odpočinek, žádná dovolená... jen drony, rakety, klouzavé bomby. Již čtvrtým rokem. Je ostudné, že Evropa neposkytla deštník příteli v nouzi. Můžeme udělat za sebe alespoň něco. Dodat naději, tam kde ji zoufale potřebují. Pomáhejte dál 🫡✊ Třeba zde:
Patroni Česka (Perun s námi)52,457 次观看 • 6 个月前

👂ŽIJME TAK, ABYCHOM SE NESTYDĚLI UMŘÍT Nedávno jsme si povídali s klukama o Vadikovi. Super kluk. Nejmladší z party. A pak jsme si s hrůzou uvědomili, že to „nejmladší“ znamená třicet let. Věkový průměr chlapů, se kterými tu pracujeme, je dávno nad pětačtyřicet. Není to věcí náhody. Většina z nich je tady dobrovolně. Dávno by mohli být doma. Odbojovali hrozný věci. Ale zůstávají. Proč? Protože mají děti. Na rozdíl od nás, zhýčkaných Zápaďáků, oni ještě vědí. Pamatují si, co to znamená, když se ze státu stane sluha Kremlu – a peněženka Moskvy. Protože ano, Rus vám ukradne i to, co nemáte. A proto zůstávají, bojují a umírají. Už dávno nebojují za sebe. Bojují za chlapy po svém boku a za svobodu pro své děti. Snad jednou pochopí, proč táta nebyl doma. Snad pochopí, proč se nevrátil. Ne proto, že by chyběla láska. Právě naopak. SVOBODA NENÍ DĚDICTVÍ. JE TO VOLBA Náš život určují naše volby. Jistě, každý dostal jiné karty. Ale za naše podělané životy nemůže Fiala, Babiš, a dokonce ani Putin. Tito lidé nejsou příčina. Jsou výsledek. Jsou výsledkem voleb mnoha lidí. A možná ještě víc jsou výsledkem lhostejnosti těch, kteří se na to prostě vykašlali. A tak je zlo na vzestupu. Proto je brutální smrt a realita války tak blízko našich domovů. Možná jste unavení z politiky. Zklamaní ze slibů. Možná máte pocit, že váš hlas nic nezmění. Ale ta prázdnota, kterou za sebou necháte, když se rozhodnete nevolit, bude zaplněna. A ten obsah se vám líbit nebude. Není lepší místo, kde pochopíte, kam vede lhostejnost jednotlivce, než je realita východní fronty. To vaše VOLBA je mnohem tišší a bezpečnější. Ale dnes je také o dost důležitější. Budoucí česká vláda je důležitým dílkem skládačky, který rozhodne o osudu mnoha lidí, ba možná celých národů. Nezlehčujme to. Nenechme si svobodu znovu ukrást. Nenechte vyhrát ruské peníze, protože až přijde „ruský svět“, líbit se vám to nebude. A on se blíží. Obyčejní lidé na Slovensku, v Maďarsku či Bělorusku by mohli vyprávět. Medvěd z bažin už do nich zaťal drápy. Jejich proruské vlády je proměnily v nejchudší země Evropy, a jejich děti - ty ve velkém prchají ze svých domovů. Nebuďme další - Jděte prosím k volbám. JE TO DŮLEŽITÝ! (pusťte si zvuk 👂)
Patroni Česka (Perun s námi)16,812 次观看 • 8 个月前
没有更多内容可加载