Загрузка видео...

Не удалось загрузить видео

На главную

Ranma ½ (1989) Opening 1

105,916 просмотров • 1 год назад •via X (Twitter)

Комментарии: 11

Фото профиля Gabriel Rivera
Gabriel Rivera1 год назад

El amor siempre va sin razón Y fue así que llegó a mi corazón ¿Cómo fue? Aún no sé, ¿qué pasó? Aversión o atracción lo que nos unió

Фото профиля Estadio Deportes
Estadio Deportes1 год назад

#ExtraCancha LO MEJOR DE ENERO 🥹 Enero duró una eternidad, pero estos animes nos lo hicieron duradero. 😩Es por ello que reconocemos a lo mejor del primer mes del 2025. 😉 ¡Son los mejores títulos! #Anime #enero #ranking

Фото профиля Rexa
Rexa1 год назад

well, new one looks clean and pretty, I see it getting hype in younger anime viewers! I may sound biased, coz I feel the old one feels more genuine, the expressions, the colors, the thicker outlines, it just looks more stylized, and I like that more

Фото профиля W.F. Caradine
W.F. Caradine1 год назад

Character, charm, charisma-- the secret ingredients missing from today's animation. And that was only the opening sequence, but look at the stories it told before the main act began. Of course, if all you've seen is sewage runoff, you'll believe there's no such thing as gold.

Фото профиля ルカス 𝕏
ルカス 𝕏1 год назад

Ranma ½ is the best anime for me, especially this 1989 version. Not that the remake is bad, I really liked it too. But I still prefer this version. The openings are also wonderful, like this one

Фото профиля 🍒Haru Salada de Fruta🍒
🍒Haru Salada de Fruta🍒1 год назад

this>>>>>>>>Netflix opening

Фото профиля les mis grunge 🔻
les mis grunge 🔻1 год назад

this song was so much better

Фото профиля nualaraven
nualaraven1 год назад

Old Ranma > remake for modern audience Ranma

Фото профиля The Ace of Based
The Ace of Based1 год назад

Far too underappreciated.

Фото профиля UKblitzkrieg OBE 🏴‍☠️🇦🇶
UKblitzkrieg OBE 🏴‍☠️🇦🇶1 год назад

The original. Far better than the new one.

Фото профиля Andres
Andres1 год назад

My childhood 🥹❤️ #Ranma

Похожие видео