Video wird geladen...

Video konnte nicht geladen werden

Zur Startseite

"По заповед на кочината"

11,319 Aufrufe • vor 5 Monaten •via X (Twitter)

0 Kommentare

Keine Kommentare verfügbar

Kommentare vom Original-Post werden hier angezeigt

Ähnliche Videos

Битката тепърва започва. Разбиването на обръчите от фирми, които с години смучеха ресурса на София, няма как да мине без съпротива. Когато посегнеш на привилегии, трупани десетилетия, когато осветиш сивите зони в администрацията и потоците на парите, очаквай едно: отпор. Шантаж. Атаки. Стачки. Вандализъм. Но няма да спрем. Ще изградим заедно един зелен и модерен град, в който децата ни искат да останат. 🔻 Разбиваме старите схеми за стотици милиони всеки ден и върнахме контрола в ръцете на гражданите, а не на фирми любимци. 🔻 Оздравихме завода за отпадъци – вече се заравят 9 пъти по-малко боклуци, отделяме рециклируеми материали, които се продават на търгове с печалба, произвеждаме и гориво от отпадъци. Заводът най-сетне работи както трябва – в полза на града, а не за източване на бюджета. 🔻 Поставихме по-високи изисквания към почистващите фирми и налагаме рекордно високи глоби при неизпълнение. Преговаряме по-справедливи условия за бъдещите договори. 🔻 Разкрихме над 240 незаконни сметища, които замърсяват водите и въздуха на София, и започнахме реален контрол върху изхвърлянето на отпадъци. 🔻 Направихме първите стъпки в дългата битка с презастрояването – издадените разрешения за строеж намаляха с 30%. Разгънатата застроена площ през 2024 г. спрямо предходната година е наполовина! 🔻 Изсветлихме процесите в НАГ и съвместно с Боян Юруков създадохме публична дигитална карта на допустимото застрояване – за да може всеки гражданин да вижда какво се планира в неговия квартал. 🔻 Разрушаваме незаконната "къщичка" на Румен Гайтански - Вълка край яз. Искър – символ на дългогодишна безнаказаност. 🔻 Върнахме на хората спокойствието да посещават гробовете на своите близки в гробищните паркове, които преди бяха под контрола на "гробищната мафия". Върнахме спокойствието, реда и чистотата, за които предишните управляващи бяха слепи десетилетия. 🔻 Разкрихме схемата с уредите за въздуха на ГЕРБ, които измерваха качеството на въздуха в парковете – а не там, където хората живеят и дишат всеки ден. И продължаваме да работим: ✔️ Строим и разширяваме 26 детски градини и 11 училища. ✔️ Изготвихме “Визия за Витоша”, заедно с експерти, планинари, институции и граждани – с цел да осигурим целогодишен достъп и модерни условия за туризъм и спорт, но като пазим природата на планината. ✔️ Ремонтираме рекорден брой тротоари за по-удобно придвижване, с подобрено осветление, повече зеленина и достъпност за всички. ✔️ Обновяваме прекрасните ни паркове и дори създаваме нови в квартали, които имат огромна нужда от зелени площи като “Люлин” и “Младост”. ✔️ Подписахме меморандум за възстановяване на Централна минерална баня – с поет ангажимент тя да стане модерен СПА център. ✔️ Грижим се за най-уязвимите групи – стартираме ремонти и изграждане на нови центрове за социални услуги и домове за възрастни хора. Създаваме и нови 11 социални услуги. ✔️ Работата продължава по ключови инфраструктурни обекти – бул. „Рожен“, бул. „Ал. Стамболийски“, ул. „Опълченска“ и много други, а тази година започваме и проектирането на бул. „Копенхаген“, който е част от предложения бюджет на София за 2025 г. ✔️ Работим по 10 нови метростанции до 2027 г. – за да има София модерна, достъпна и екологична транспортна свързаност. ✔️ Вече има приета стратегия за инвестиции в градския транспорт – над 1 милиард лева за закупуване на над 500 нови превозни средства. Това ще подобри условията на труд за водачите и ще осигури бърз, удобен и достъпен обществен транспорт за жителите на града ни. София вече пое по нов път. Битката за нормалност продължава всеки ден. Атаките няма да спрат – напротив, дори ще се засилват. Но трябва да издържим. Да останем заедно. Да не позволим старият модел да се върне.

Vassil Terziev

16,845 Aufrufe • vor 1 Jahr

Борбата с корупцията е борба за живота и здравето на всички нас. И за да я спечелим, не е достатъчно единствено да спазваме закона. Налага се да разследваме, да посрещаме ответните удари на онези, чиито интереси засягаме, да устояваме на заплахи и да не спираме пред нищо, докато истината не излезе наяве. От няколко месеца - откакто въведохме безкомпромисния контрол на входа на завода, забелязахме, че пристигат камиони пълни с много странен отпадък. Малко контекст… за да събира отпадъците от домакинствата Столична община има сключени договори с няколко фирми. Те трябва да минават по строго определен маршрут, да събират отпадъка и да го откарат в Завода за третиране на отпадъци, където той се приема и обработва по много строги правила. Започнахме проследяване и установихме, че по пътя от техните бази до пристигане в завода много често камионите пропускат да вдигнат контейнерите по маршрута, който им се плаща да обслужват. Минават, спират, може да вземат торба или две, но не изпразват контейнерите. Продължават напред и пристигат в завода… пълни. Следвайки обратния път на отпадъците - от пълен камион в завода, назад по маршрута, от който не се изпразват контейнерите в кварталите, стигнахме до базите на “Зауба” и “Грийн партнърс”. Не е маловажна подробност, че на адреса на една от тях е регистрирана и ноторната фирма “Волф”, собственост на лице, системно свързвано с корупция на най-високо ниво. На кадрите от видеото виждате площадка, от която камионите на сметопочистването трябва да тръгнат празни, за да изпълнят наряда си. Само че тя е превърната в трансферен хъб - за претоварване на отпадък, дошъл незнайно откъде, но натоварен, извозен и третиран за сметка на софиянци, докато техните контейнери стоят пълни. Схеми за милиони и покровители на най-високите нива! От момента, в който започнахме това разследване заводът за отпадъци - единственото общинско предприятие, което не остана в ръцете на икономическото мнозинство в Столичния общински съвет - е залято от проверки - РИОСВ-София, РИОСВ-Пазарджик, РИОСВ-Перник - в рамките само на няколко дни. Разбира се всеки път всичко е наред и нас от проверки не ни е страх, НО: ❓ Къде бяха РИОСВ, когато тази скандална схема очевидно не е от днес или от вчера? ❓ Къде са загрижените общински съветници от ГЕРБ, БСП и техните колеги, които вече са официално и управляваща коалиция на национално ниво? ❓ Кой проверява? Къде са разследващите органи? Защо на нас ни се налага да влизаме в ролята на шерифи и рейнджъри, за да опазим софиянци от схемите, които управляващите вероятно съвсем съзнателно и добре организирано покровителстват? Освен срещу престъпната корупция и за справедливост, тази битка е и за здравето и живота на софиянци! Затова няма да се откажем. Няма да се спрем пред нищо, колкото и дълга и трудна да се окаже тази битка.

Vassil Terziev

11,517 Aufrufe • vor 1 Jahr